KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15681029
nr 1568 1029
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Kustmotiv med klippor och bod. Signerad. Akvarell, bildmått: 22x15,5 cm, yttermått inklusive ram: 34,5x28 cm
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 20:42:16
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson